NEFES MEKÂN

Aslında çok tanıdık bir öykü bizimkisi. İki kentli, biri uzun yıllar medyada yönetici diğeri mimar ve akademisyen... Kent yorgunuyduk ama iş yorgunu değildik. Çalışmak, üretmek, paylaşmak bu hayattaki duruşumuzdu ve hiç eksilmedik. Amaç kentten kaçmak veya yeni iş imkânları aramak da olmadı. Amaç teknolojiye sırtını dönmek de olmadı. Ama unuttuğumuz hatta geriye baktığımızda hiç öğrenmediğimizi fark ettiğimiz "toprakla", "güneşle", "suyla", "yeşille" tanışmak bizi çekti. Arazimizi iki yıl aradık. Önce kendimiz yaşadık, öğrendik ve öğrenmeye devam ediyoruz.

NEFES MEKÂN, dört yönden Istıranca Ormanları ile çevrili, sekiz dönümlük bir alanda kurulu. Arazimizin yaklaşık üç dönümü Nefes Mutfak için kendi ürününü yetiştirmek üzere işleniyor.

Odalarımız ve Nefes Restoran arasında, havuzumuz, dinlenme ve okuma köşelerimiz ile şenlenen çim göz alabildiğine orman manzarası eşliğinde sunuluyor. Sizlerin de yararlanabileceğini kütüphanemiz ve çay-pasta terasımız ile "Hoş Geldin" binamız sizi karşılıyor ve yeni bir öykü başlıyor...